+420 774 090 079

Příběh našeho zakladatele

Jmenuji se Marek Moflár, na pravé oko nevidím vůbec a na levé asi 10%. To že nevidím ale nevnímám jako handicap. Přijal jsem to jako součást sebe sama. Naučil jsem se díky tomu vnímat svět nikoliv hmotně, ale spíše po duševní stránce, což je v moderním světě problémem většiny lidí. V profesním životě se věnuji masérství, trenérství, mentálnímu koučinku.

V průběhu posledních čtyř let se mi podařilo vypěstovat slušnou klientelu. Nevěnuji se ovšem pouze zdravým, ale i handicapovaným. Sám moc dobře vím, jaké to je mít nějaký problém, díky čemuž můžu pomoci jak zdravému tak i handicapovanému člověku. Proto jsem se rozhodl založit spolek Dostaň šanci. Mým cílem je, aby našel své já a ztotožnil se se svojí hmotou tak, aby měl rád sám sebe takového, jaký je a přestal hledat dokonalost. Jedině tak může být nakonec šťastný a dosáhnout svých osobních cílů.

Já sám jsem se svým handicapem schopný žít naprosto plnohodnotný život a překonávat jakékoliv výzvy. Mou nynější výzvou je závod Ironman, což je nejdelší druh triatlonu na světě. Začíná skokem do vody, kde vás čeká 3,8 km plavání v moři, hned jak vylezete a sundáte neopren, vyrážíté na trať cyklistické části, která je dlouhá 180km. Když pak sesednete z kola, už se těšíte do cíle, ale před Vámi je ještě celý maraton.

I když pro většinu lidí je výzvou zvládnout alespoň jednu z těchto disciplín, já se rozhodl, že celý tento závod absolvovuji za 9h a tím se kvalifikuji na mistrovství světa v Ironmanu na Havaji mezi zdravé závodníky. Tím bych chtěl všem ukázat, že nic není nemožné, a že ani handicap nemusí být překážkou v plnění snů.

Zavřít