+420 774 090 079

Příběh 4 - Adam

Jmenuji se Adam Blažek. Je mi 24 let a v září tohoto roku zahájím svůj pátý rok
studia klavíru na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Má cesta na konzervatoř, a vlastně i k Markovi, nebyla tak přímá, jak by se mohlo zdát. 

Valnou část svých gymnaziálních studií jsem hudbu bral pouze jako koníčka, kterému jsem věnoval veškerý volný čas. Můj cíl tehdy ležel úplně jinde – studium anglického jazyka a literatury na filozofické fakultě. To se začalo postupně měnit v mých šestnácti letech, kdy jsem měl tu čest zahrát si s naší, ostravskou, filharmonií. Po dlouhém vnitřním boji jsem r. 2015 tedy nakonec nenastoupil na původně zamýšlenou FFUK, kam se mi podařilo složit přijímací zkoušky, ale na klavírní oddělení KJJ.

Od svých profesorů jsem se dozvěděl, že práci mentální, kterou hudebník vykonává při dlouhých hodinách u nástroje, je vhodné doplnit i fyzickou aktivitou – koncerty mohou být fyzicky náročné a je proto vhodné, aby byl hudebník v dobré kondici. Proto jsem, na doporučení, začal chodit k Marku Moflárovi. Spolu pracujeme na zvýšení mé fyzické kondice a věřím, že i s jeho pomocí se mi podaří splnit si můj velký sen, studium klavírní hry na univerzitě v USA. Spojila by se tak má láska k hudbě s mou láskou k angličtině a anglofonním zemím.

Zavřít