+420 774 090 079

Robin

Jmenuji se Robin a je mi 21 let. Jsem sportovec tělem i duší. Nebojuji ovšem pouze na hřišti, ale také v každodenním životě, když se musím vypořádávat s mou oční vadou – makulární degenerací sítnice. Kvůli této vadě jsem musel postupně odstoupit od míčových sportů, hokeje a později i florbalu, kterými jsem doslova žil. Život bez sportu pro mě byl ale nepředstavitelný. Nechtěl jsem kvůli svému handicapu se sportem nadobro skončit. 

Začal jsem studovat obor sportovní a rekondiční masér na Střední škole a právě tam jsem narazil na Marka Moflára. Ten se mne ujal, začali jsme spolu běhat. Ukázal mi cestu, jak můžu trénovat a posouvat své limity i přes svůj handicap. Běhali jsme na dráze, posiloval jsem a chodil jsem k němu na kruhové tréninky. 

Společně jsme objížděli i různé závody. Já tak mohl pokračovat ve svém sportovním životě. Tady by příběh mohl skončit, ovšem toto zdaleka není konec. Poté co jsem dostudoval, musel jsem si začít hledat práci. Nebylo to vůbec jednoduché. Ale to by nebyl Marek, kdyby se neobjevil s pracovní nabídkou. Nasadil mě do jedné z firem a já mohl začít pracovat. Za tuto příležitost jsem mu velmi vděčný. 

Aktuálně u Marka pracuji již 3 roky. Díky Dostaň šanci jsem absolvoval několik hodin koučinku ve finanční oblasti, a i díky tomu jsem si letos mohl pořídit svůj vlastní byt v Praze.

Dnes můžu žít svůj život opravdu na plno a dělat co mě baví.

Zavřít