+420 774 090 079

Příběhy těch, kterým pomáháme

Vítek

Již po měsíci jsme si začali všímat drobných rozdílů v chování Amálky a Vítka. Ve třech měsících jsme to dostali černé na bílém. Víťa je nevidomí a nejde s tím nic dělat. Svět se nám otřásl v základech, ideály zmizely v nedohlednu a my najednou nevěděli, jak dál. 

Adam

Jmenuji se Adam Blažek. Je mi 24 let a v září tohoto roku zahájím svůj pátý rok
studia klavíru na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Má cesta na konzervatoř, a vlastně i k Markovi, nebyla tak přímá, jak by se mohlo zdát.

Martin

Jsem Martin Jozífek. Je mi 21 let a jsem studentem vyšší odborné školy Jaroslava Ježka zaměřením na jazzovou hru na klavír. Jsem nevidomý vinou vrozeného šedého zákalu. Odmala jsem se však i přesto chtěl žít tak normální život, jak jen to je možné.

Robin

Jmenuji se Robin a je mi 21 let. Jsem sportovec tělem i duší. Nebojuji ovšem pouze na hřišti, ale také v každodením životě, když se musím vypořádávat s mou oční vadou – makulární degenerací sítnice.

Alena

Jsem Alena, je mi 20 let. Se svým hendikep jsem dříve velmi zápasila, díky Dostaň šanci se však dnes i přes svou
oční vadu věnuji všemu, co mě baví. Naučila jsem se „žít“.

Cilka

Jmenuji se Cecílie Novotná. Vystudovala jsem Pedagogické lyceum s maturitou. Svou hlavní životní cestu ale vidím v práci v oblasti onkologie a především hospicové péče, kde bych se ráda věnovala muzikoterapii.

Dominik

 
Jmenuji se Dominik. Kromě vysokého astigmatismu mám vrozenou oční vadu – Nystagmus. Brýle, ani kontaktní čočky tuto vadu řešit nedokáží, pouze mi umožňují zmírnit mou krátkozrakost. Pamatuji si, že jsem se za to tehdy dost styděl. „být jiný“.
 

Patrik

Jmenuji se Patrik Doležal, narodil jsem se 28.8.1997 v Táboře. Mám vrozenou genetickou vadou, kterou popisuje a zahrnuje Bardet-Biedlův syndrom. S Markem a Dostaň šanci spolupracuji již několik let a on má velký podíl na tom, kým jsem dnes.

Eva

Od narození oční vady a jako bonus epileptické záchvaty. „Sport? Tak s tím nepočítej!” Takový verdikt jsem slýchávala od lékařů pravidelně, přesto jsem se ale odmítala sportu vzdát. Dnes se vesele připravuji na dlouhé triatlony a užívám si závodů.

Zavřít